how to make a site

KONFERENCE:
Budoucnost
začíná nyní

Svět se mění každým dnem a naše životy se mění s ním.

Jak bude vypadat svět v roce 2031 a jak bude vypadat život na planetě Zemi kromě toho, že nám bude všem o 13 let více?

Po šesti diskuzích v šesti krajských městech, které se uskutečnily od prosince do května, jsme se rozhodli, že dáme prostor i tématům na které nepřišla řeč a šesti lidem, kteří inspirují nejednoho z nás.


Každý řečník bude mluvit 30 minut a čas bude i na otázky z publika. 

Společně tak symbolicky zakončíme první rok projektu Svojsíkův sen. 

ZÁKLADNÍ INFORMACE:


čtvrtek 14. 6. 2018 od 17 hodin

po skončení konference je plánována afterparty


Kasárna Karlín, Praha (Garáže)


Vstupné dobrovolné.

Budeme rádi pokud přispějete alespoň 50 Kč.

Mluvit budou:

Marek Hilšer

Budoucnost České republiky

Marek Hilšer je lékař, vysokoškolský pedagog, vědec a občanský aktivista. Dlouhodobě se věnuje boji s rakovinou. V roce 2018 kandidoval na prezidenta ČR, a skončil pátý. Tvrdí, že budoucnost je na nás.

Dušan Majer

Budoucnost dobývání vesmíru

Dušan Majer je český odborník na kosmonautiku oceněný Akademií věd za popularizaci vědy. Je šéfredaktorem blogu o kosmonautice a autorem pořadu Dobývání vesmíru na Stream.cz.

Luděk Staněk

Budoucnost mediálního světa

Luděk Staněk psal pro deníky, týdeníky i měsíčníky. Byl také šéfredaktorem časopisu Esquire. Je dramaturgem a scénáristou v internetové televizi Mall TV. Dívá se na televizi, abychom my nemuseli.

Jonáš Čumrik

Budoucnost sociálních sítí

Jonáš Čumrik, někdy známější spíše jako Johny Machette, je rapper, youtuber a influencer. Na sociálních sítích ho sleduje půl milionu lidí. Pracoval na kampaních pro O2 nebo Coca-Colu.

Kateřina Vacková

Budoucnost medicíny

Kateřina Vacková je lékařka, šéfka Loono.cz a autorka kampaně #prsakoule, která mladé lidi upozorňuje na prevenci rakoviny prsu a varlat. Specializuje se na gynekologii a sní o vlastní porodnické klinice.

Martin Štěrba

Budoucnost skautských výzev

Martin Štěrba je ředitelem projektu Svojsíkův sen a stejně jako Svojsík sní o světovém skautském jamboree v Česku. Věnuje se sociálním médiím a self promotion v internetové televizi Mall TV.

"Diskuze v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Českých Budějovicích a v Olomouci ukázaly, že téma budoucnosti a zapojení mladých dospělých je podnětná. Na diskuzích jsme se bavili o sdílené ekonomice a cestování, politice, kultuře, technologiích, sociologii a době tekuté a také o aktivismu a o zapojení do veřejného života. Před 13 lety mnohé z povolání, ve kterých mnozí z nás dnes pracují, neexistují. A stejné tomu bude za 13 let. A za 13 let – v roce 2031 – tomu nebude jinak. Stojíme před výzvami, tak je pojďme přijmout. Ať si za 50 let nemusíme vyčítat, že jsme nic neudělali. Budoucnost prostě začíná nyní." 

Martin Štěrba (Agi), ředitel projektu Svojsíkův sen

Dejte nám vědět na Facebooku a přijďte.
Těšíme se.

Konference Budoucnost začíná nyní se koná za podpory Skautského institutu, sdružení Kasárna Karlín a společností Coca-ColaJUNshop.cz a Davida Rožka. Děkujeme.